top of page
Кавовий гід
Поради випускникам 

Якщо зранку, чи протягом дня ви навіть уявити не можете свого життя без кави, тоді ця стаття саме для вас. 

Ти ще маєш трішки часу для реєстрації документів на ЗНО 2018 року, тому радимо тобі детально  прочитати цю статтю.

ac5db6afbf1ea389c7c91f8f2d2bd4d8.jpg
Запитання до психолога

Відповіді спеціаліста на питання, що хвилюють підлітків.

COFFEEADDICTED АБО КАВОВИЙ ГІД ЧЕРКАСАМИ

Сьогодні ми ділимось списком кав’ярень нашого міста. Можливо ви чули про термін «кав’ярня третьої хвилі». Це етап розвитку сучасної кавової індустрії: перехід від розчинної кави до еспрессо-машин, потім до ретельного відбору зерен і приготування напоїв, що поєднує у собі також появу альтернативних способів заварювання. Наразі, «культ» кави та кав’ярень набирає популярності, наше місто не стало виключенням.

каковий гід
1. CULTCOFFEE

Перша локація, кавовий рай, котрий відкрився минулого літа. Місце розташоване в самому центрі міста, з вікон можна дивитись на бульвар Шевченка та драмтеатр. Відвідувачам пропонують обрати місце на терасі (яка працює і взимку), або всередині. Тут ви можете спробувати все: від класики до альтернативи і ви будете задоволені своїм кавовим напоєм. Найголовніше у таких місцях, крім кави, є також атмосфера, а вона тут просто чарівна, баристи – професіонали своєї справи, вони люблять свою справу та роблять її відмінно. У це місце можна прийти не лише щоб спробувати лате, чи капучіно, але й попрацювати. Єдине, що розчаровує – ціни, які зависокі для провінційного міста, проте насолодитись хоча б один раз якісною кавою в CultCoffee варто.

2. WHITERABBITCOFFEESHOP

Вже третя спроба цього закладу відкритися в Черкасах виявилась вдалою, кав’ярня ще не відсвяткувала місяць свого існування, але кількість відвідувачів просто неймовірна, навіть зранку у будні дні важко знайти місце для сніданкової кави. Цей заклад розташований теж у центрі міста, навпроти Будинку Торгівлі. Команда Білого Кролика приготує для вас будь-який кавовий напій, тут можна спробувати авторські напої: лате з солоною карамеллю чи іншим

сиропом, які єhomemade. Вони так як і багато інших кавових ентузіастів приділяють досить багато уваги молоку для кави. Місце ідеальне для того щоб зробити ваше домашнє завдання чи просто почитати книгу.

3. ФАБРИКА КАВИ

Легендарне місце на Хрещатику, кав’ярня існує вже 3 роки за цей час вона полюбилась жителям міста і зрозуміло чому. Це не просто кав’ярня, а ростерія, вони власноруч обсмажують каву, саме тут можна спробувати каву на будь-який смак, різного обсмажування, з різних країн.  Вас привчать любити каву без цукру, сиропу чи іншого додаткового компоненту, відчуєте справжній смак різної кави, дещо кислий чи гіркуватий. Крім класичного тут роблять й інші кавові напої, які прийдуть до смаку багатьом.

4.  ЧАШКА

Це мабуть перша кавярня, що зявилась у Черкасах та має кавовий культ. Чашка теж знаходиться в центрі міста, біля Соборної площі. Заклад не суто черкаський, вони існують і в інших містах країни. Каву тут готують справжні професіонали, а це не просто слова, адже баристи Чашки перемагали на змаганнях з приготування кави та лате-арту. Місце комфортне для відпочинку з друзями, але через велику кількість відвідувачів вам навряд вдасться попрацювати.

5. САХАРА НЕ НАДО

Нова кав’ярня у місці на перехресті Шевченка та Небесної Сотні. Про неї мало хто чув, але вона заслуговує вашої уваги. Інтер’єр закладу досить привабливий, білі стіни з малюнками на стінах. Тут відвідувачам запропонують класичний асортимент будь-якого кавового напою, який готують зі 100% арабіки.

ПОРАДИ ВСТУПНИКАМ

Правила досить прості, але чомусь завжди не всі здатні їх виконати. Зараз досить багато сайтів (їх перелік приведемо нижче) на яких до дрібниць прописано все необхідне для того, щоб успішно здати ЗНО і вступити за обраною спеціальністю до омріяного ВУЗу. Ми спробували об’єднати весь цеймасштабний потік інформації в одне ціле і зрештою розповісти що до чого.

поради
ЩО ТОБІ ДОВЕДЕТЬСЯ ЗНАТИ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ НЕ ДОПУСТИТИ ПОМИЛОК ПРИ РЕЄСТРАЦІЇ І НЕ КУСАТИ ЛІКТІВ У МАЙБУТНЬОМУ

1.  Предмети, які  ти складатимеш на ЗНО і які потім тобі будуть потрібні для вступу. Це дуже важливо! Більшість ВУЗів передбачає можливість обрати предмет за вибором з запронованих (математика/іноземна мова,географія/іноземнамоватощо) на окремуспеціальність, тому треба чітко знати, щонеобхідносаметобі. Ми б радили здавати 4 предмети ЗНО, а потім обрати в цьому списку той предмет, який ти здав краще, адже досить часто навіть 0,5 від конкурсного бала може істотно вплинути на результат (потрапиш ти на бюджетне місце чи ні).

2. Зовсім інша ситуація з оцінкою ДПА, якщо ти зрештою вирішив здавати 4 предмети, то один з них ти маєш відкинути (той, в якому впевнений менш за все), а інші підуть тобі як оцінка за ДПА в атестат. ЯКЩО ТИ МЕДАЛІСТ, ТО ЦЕЙ ПУНКТ ДЛЯ ТЕБЕ НЕЙМОВІРНО ВАЖЛИВИЙ, АДЖЕ ЦЕ МОЖЕ ВПЛИНУТИ НА ТЕ, ОТРИМАЄШ ТИ МЕДАЛЬ ЧИ НІ. Тому подумай над цим, адже ти можеш здати географію на 12, хоча вона тобі й не буде потрібна для вступу, проте ти отримаєш бажану оцінку в атестаті і підтвердеш свою медаль, а математику здаси на 9, проте ця оцінка не піде в атестат, а так і залишиться просто конкретним балом  за яким потім тебе прийматимуть до ВУЗу.

3. БУДЬ МАКСИМАЛЬНО УВАЖНИМ, щоб потім не виникло конфузів з поверненням документів до навчального закладу, а потім їх відправкою знову в паніці і в останні строки.

4.НЕ ПІДВОДЬ СЕБЕ І ВЧИТЕЛІВ НА ЯКИХ ПОКЛАДЕНО ОБОВ’ЯЗОК ВІДПРАВИТИ ПАКЕТИ ДОКУМЕНТІВ, тому зробице все скоріше, не затягуй.

ЩО ДАЛІ?

Забираєш у конкретного вчителясвій лист від УЦОЯО, де буде твій сертифікат ЗНО і конкретні правила, які ти маєш детально прочитати. Сертифікат не втрачай, адже він знадобиться тобі при здачі кожного ЗНО і як один із документів для вступу.

Нам пощастило, ми живемо в 21 столітті, тому підготуватися до ЗНО зовсім не важко. Величезна кількість відеороликів на YouTube, книг для підготовки з інформацією та тестами, курси в ліцеї, різні сайти, групи, можливість займатися з репетитором  і тому подібне. ГОТУЙСЯ, не відкладай все на потім! Зрозумій, що це не найгірше в твоєму житті, а через рік ти взагалі не будеш рахувати ЗНО за суттєву проблему, адже це просто крок, який варто зробити для того, щоб щось отримати в майбутньому, тому все в твоїх руках.

Дати і програми ЗНО є на сайті, тому ми не будемо на цьому зациклюватись.

ЩО РОБИТИ НА САМОМУ ЗНО І ЩО НЕ ПОТРІБНО РОБИТИ ПЕРЕД НИМ тобі детально розкажуть у ліцеї, пропускаємо всі ці пункти і доходимо до того, що ось ти вже випускник з атестатом і сертифікатом про здачу ЗНО.

Далі ти сам відповідаєш за себе і вирішуєш, що тобі потрібно: вступати за кордон, в Україні або не вступати нікуди.

Якщо ти зрештою обрав, що хочеш стати студентом одного з ВУЗів в Україні, тоді читай далі.

Реєстраціяелектроннихкабінетіввступників та завантаження до електроннихкабінетівдодатків до документів про повнузагальнусереднюосвітупочинається 2 липня та закінчується о 18 год. 00 хв. 25 липня. ЦЕ ТОЙ ЧАС, ЯКИЙ ТИ НЕ ПОВИНЕН УПУСТИТИ.

Усе просто, спочатку заходиш і просто реєструєшся, тобто вводиш свої особисті дані, зроби це одразу, адже потім сервер буде перевантажений і виникнуть проблеми, далі до 25 липня ти маєш можливість подати 7 заявок на 4 різні спеціальності на бюджетну форму навчання (безкоштовно) і необмежену кількість заявок на контрактну форму навчання (оплачуєте навчання).

У тебе виникне безліч питань під час цієї процедури, тому ми радимо тобі прочитати всі правила до того, як ти подасизаявки до ВУЗів в електронній формі, адже потім змінити щось вже буде неможливим.

1. Не спіши з заявками, переглянь сайти тих ВУЗів, до яких мрієш вступати, прочитай відгуки в інтернеті, дізнайся чи є можливість поселення в гуртожиток і які там умови, зроби усе для того, щоб подальше твоє студентське життя пройшло успішно.

2. Для вступу на окремі медичні спеціальності встановлено мінімальну кількість балів з біології, хімії або математики. Вона становитиме 150 балів і стосуватиметься спеціальностей «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія».

3. Постійно перевіряйте статус своїх заявок, адже сервер постійно буде виснути, щось траплятиметься, завки пропадатимуть і тому подібне.

4.  Далі чекаєш до 1 серпня і дізнаєшся чи отримав ти своє бюджетне місце, до 7 серпня маєш подати документи у ВУЗ, якщо контрактна форма навчання, то телефонуєш в університет і дізнаєшся чи можна привести документи з такими то балами, якщо так, то теж приносиш документи і оплачуєш навчання.

5. Є рейтинг кращих університетів по Україні, статистика минулих років і діятиме система КОНКУРС, тому ти зможеш побачити списки дітей, які  вже подали заявки в поточному році і їх бали. Для чого це все? Тобі варто адекватно оцінити свої шанси і правильно розставити пріоритети. ПРО ЩО ЦЕ МИ? Доречно буде навести приклад. Твій конкурсний бал 175, проте ти подаєш заявки в топ-3 кращих ВУЗів України і претендуєш виключно на бюджетну форму навчання, проте ти не враховуєш той момент, що інші діти на обрані тобою спеціальності в ці ВУЗи мають бали від 190 і вище, а також 1-3 пріоритет. Усе просто, ти втрачаєш будь-який шанс пройти на бюджет і можеш розраховувати лише на контрактну форму навчання. То що ж робити? Якщо розглядаєш тільки контрактну форму навчання, бо розумієш, що на бюджет з твоїм балом в обраний університет ти не потрапиш, то пріоритет заявок не ставиш. Для бюджетної форми навчання переглядаєш активно систему КОНКУРС (http://vstup.info), читаєш про відкриту (відомо заздалегідь кількість бюджетних місць)  і закриту (невідомо заздалегідь кількість бюджетних місць) пропозиції, робиш висновки про можливість вступу на бюджет, а потім вже подаєш заявки в тій послідовності, де ти хотів би навчатися найбільше (1 пріоритет), трішки менше, але не гірше за 1 варіант (2 пріоритет) і так далі. НЕ ВТРАЧАЙ СВОЮ МОЖЛИВІСТЬ ПОТРАПИТИ НА БЮЖДЕТ!

БАЖАЄМО УСПІХІВ!

ЗАПИТАННЯ ДО ПСИХОЛОГА

1.Мені вже час обирати професію, але я навіть приблизно не розумію, що мені хочеться.

 

Теорія з профорієнтації каже, що має поєднуватися те, що ти ХОЧЕШ, що МОЖЕШ і що ПОТРІБНО РИНКУ.
Що ти ХОЧЕШ - це парафія тільки твоя. Запитай у себе: «Ким я бачу себе через 5/10 років?», «Якими справами, досягненнями пишаюсь?», «На яку діяльність готовий/ва витрачати додатковий час?».
Що ти МОЖЕШ. Напиши на картці 10 речей, які виходять найкраще; попроси зробити це ж саме батьків, інших, значимих для тебе, дорослих. Досліджуй себе.

 

2. Скажіть будь-ласка, що робити, якщо інколи є непорозуміння з батьками? Як стати краще у їхніх очах?

Непорозумінь або конфліктів в сім'ї не варто боятися – це лише зіткнення різних думок, поглядів, інтересів; зазвичай є невід'ємною частиною стосунків. Але тільки тоді, коли вони вирішуються, а не замовчуються.
Сім'я, близькі стосунки – це праця. Потрібне терпіння, вміння говорити, обговорювати, домовлятися.
•Якщо тобі важко знаходити спільну мову з батьками, ти можеш думати, що це вони повинні докласти зусиль, аби вирішити ситуацію (вони ж дорослі). Однак ти також повинен/на зробити певні кроки до розв'язання ситуації.
Ось кілька таких кроків:
•Висловлюй свою незгоду, але так, щоб  при цьому нікого не образити (цьому потрібно навчатися).
•Батьки обов'язково будуть надавати тобі свободу, однак необов’язково стільки, скільки ти хочеш, або не завжди так швидко, як ти прагнеш (це буде залежати від того, як ти використовуєш, який вже маєш).
•Якщо ти слухаєш і чуєш своїх батьків, вони теж більше схильні почути тебе (як не банально).
•Батьки також мають свої проблеми (часом не менш складні, ніж твої).
•Якщо тобі ну дуууже важко розмовляти з батьками, спробуй написати їм записку або електронне повідомлення (це дасть можливість висловити думку та уникнути зайвих емоцій).

3.Що робити, коли відчуваєш себе не дуже добре (морально), але не хочеш йти до психолога. Чи можливо впоратися самій/самому? Що треба робити?

Звернутися за допомогою до психолога чи авторитетної для вас людини – не слабкість, а прояв мужності і відповідальності за свій розвиток.  

 

                                                                                                                                                                Головний індикатор: якщо думка або відчуття                                                                                                                                                                    нагадує про себе кожного дня і заважає жити,                                                                                                                                                                    розкажіть про це людині, якій довіряєте                                                                                                                                                                                (бажано дорослій).

photo_2021-02-25_19-51-41.jpg
запитання до психолога

нова стаття вже 28.02

bottom of page