top of page
зміна кругозору

7 кроків до улюбленої роботи від Барбари Шер

Улюблена робота приносить щось більше, ніж гроші і шана. Вона приносить задоволення від кожного прожитого дня. Як до цього прийти? Барбара Шер, автор шести надихаючий бестселерів по досягненню цілей, пропонує покрокову інструкцію в книзі «Давно пора». Її підхід не має нічого спільного з методиками із самовдосконалення і позитивному мисленню.

 

«Не треба себе ламати і перековувати - битва закінчена. Ця програма працює там, де не працюють інші. З нею ви підете до мети, як човен пливе по волі вітру і хвиль », - пише Барбара.

 

Ось сім перших кроків для тих, хто мріє знайти справу життя.

Крок перший. Пошуки «чарівного стусана»

Напередодні днів народжень, нових років в нас вселяється біс ефективності: ми раптом вирішуємо стати стрункими, розумними, красивими і неодмінно в стислі терміни. Впізнаєте себе?

Чому ми не виконуємо те, що обіцяємо собі? Ні, це не лінь, не слабкість, що не смуток, що не дурість. Вся справа в неправильних стимулах.

«Озирніться на свої досягнення, і ви - як і я - зрозумієте: у вас є джерело енергії. Інтуїтивно ви вже знаходили стимули, які змушують вас братися за справу і доводити його до кінця », - пише Барбара.

Запишіть всі способи мотивації, які ви знаєте. Це може бути: страх, дедлайн, похвала, обіцянка нагороди, «зробити на зло» та інше. Згадайте, які способи працювали саме у вас. Оцініть кожен за п'ятибальною шкалою. Всі «відмінники» і будуть вашими особистими стимулами.

Крок другий. Шукаємо союзників

Барбара Шер пропонує створити дві команди підтримки - з реальними людьми і уявними.

Начните с фантазийных персонажей. Это могут быть киногерои, 

реальные исторические лица и даже родственники, которые не с вами. Выбирайте членов команды по двум-трем чертам характера, которые вы особенно цените.

Теперь подключите воображение и попытайтесь оживить их. К примеру, рассадите в рабочей комнате. И как только у вас возникает вопрос, обратитесь к помощникам. Вначале вам будет не по себе, но когда вы войдете во вкус, удивитесь, сколько свежих идей подкидывают эти ребята.

Организуйте и реальную команду поддержки. Если у вас есть какая-то проблема, позовите в гости друзей и попросите помощи. Устройте веселую вечеринку: хорошее настроение порождает самые безумные идеи!

Шаг третий. Разбираем завалы

Уявіть, що ви купили новий шафа. Куди ви його поставите? Перш ніж знайти місце для нових меблів, вам доведеться викинути що-небудь.

Так і з новими справами, думками. Вони теж вимагають простору

Озирніться навколо, чи є серед вас старі ідеї? Це може бути альбом для малювання, який ви відкривали в останній раз три роки тому. Або давно забуте вишивання. Або невстановлена програма на комп'ютері. І багато ще того, до чого не доходять руки. Позбавтеся від цього, звільніть місце для нових справ.

Крок четвертий. Викопуємо зариті таланти

Талант - це те, від чого завмирає ваше серце. Ви можете вважати захопленість безумством, дурницями або навіть неробством. Але саме в цій області і варто шукати.

Колись сам Чарлз Дарвін вважав свою любов до вивчення природи неробством, дурницями. Поговоривши з батьком, він вирішив стати лікарем, потім священиком, хоча ні до того, ні до іншого не лежала душа. Виручив випадок: Чарлза запросили в плавання на кораблі як натураліст. Так він знову став займатися «нісенітницею» і досяг успіху в цьому.

Можливо, ви й самі вважали (і вважаєте) свої інтереси чимось на зразок примхи, абсолютно марною. «Однак тепер, сподіваюся, зрозуміли: нісенітниці не буває. За нашими пристрастями криються таланти. Винятків немає », - надихає Барбара.

Тепер складіть список тих талантів, які ви колись закопали в землю. І почніть робити те, про що завжди мріяли. Не важливо, скільки часу ви цього приділіть. Головне - згадати відчуття від улюбленої справи.

Крок п'ятий. Вчимося доводити справи до кінця

Секрет завершення справ простий - коли не хочеться нічого робити, то не робіть! Коли ми кидаємо напочатку на півдорозі, то лаємосами на  себе. Від цього займатися улюбленною роботою хочеться все менше ... В результате виносимо собі вирок: « Це не моє», «напевно, я дуже ледачий», «мені не вистачає таланту» та інше.

У кожного бувають злети і падіння, на зміну натхненню приходить аморфність. Спробуйте відчути свій ритм. Якщо робити взагалі нічого не хочеться, голосно проголосіть: «Сьогодні я нічого не роблю!».

В ті дні, коли бажання є, але до важливої справи ніяк не доходять руки, потрудіться одну хвилину. І ні секундою більше! Якщо ви «зірветеся» і пропрацюєте годину, то на наступний день не захочете навіть чути про роботу.

Крок шостий. Ведемо зворотний відлік

Напишіть про себе новина в уявно газету. Розкажіть, як збулося ваше бажання. Це может буті як далека мрія, так и около. Обов'язково датується новина.

Приклад.

«Дарья Иванова открыла новое лекарство от простуды. Достаточно принять его при первых признаках недомогания, и компоненты лекарства заблокируют вирусы. В течение часа вы вернетесь в свое обычное здоровое состояние. „Это прорыв. Столь эффективных лекарств еще не было на рынке. И главное — препарат можно принимать даже маленьким детям, он абсолютно безвреден!“, — прокомментировал открытие главный иммунолог страны».Приклад.

А теперь задайте себе вопрос: «Какие действия надо предпринять, чтобы добиться этого?». Пропишите путь достижения цели, но не как обычно с первого шага. Начните с самой верхней строчки и спускайтесь все ниже. В этом и заключается суть обратного отсчета.

Ви подивіться на проблему свіжим поглядом і зрозумієте, що все набагато простіше, ніж здається на перший погляд.

Крок сьомий. Почніть в найближчі три дні

Чому три? Перші два дні вам можуть знадобитися на опір. Дайте почуттям волю, нічого не робіть. А на третій день зробіть маленьку справу. І ви не помітите, як втягнетеся!

улюблена робота

50 питань до себе, які назавжди змінять твоє життя

Це п'ятдесят питань, які повинен задати собі кожна людина. На ці питання немає правильних або неправильно відповідей. Але ж іноді правильно поставлене запитання - вже і є відповідь.

1. Скільки б Ви собі дали років, якби не знали свого віку?

 

2. Що гірше: потерпіти невдачу або так і не спробувати?

 

3. Чому, якщо життя таке коротке, ми робимо так багато того, чого не любимо робити, і при цьому робимо так мало з того, що любимо?

 

4. Якщо робота завершена, все сказано і все зроблено, чого було більше - розмов або справ?

 

5. Якби Вам дозволили змінити лише одну річ у світі, що б це було?

 

6. Якщо щастя стане національною валютою, яка робота зробить Вас багатим?

 

7. Ви робите те, у що вірите, або намагаєтеся вірити в те, що робите?

 

8. Якби в середньому людське життя тривала 40 років, що б Ви змінили в своєму житті, щоб прожити його максимально цікаво?

 

9. Наскільки Ви контролюєте те, що відбувається у Вашому житті?

11. Ви обідаєте з трьома людьми, яких поважаєте і цінуєте. Вони починають критикувати Вашого близького друга, не знаючи, що Ви з ним дружите. Ця критика є принизливою і несправедлива. Що Ви зробите?

 

12. Якби Ви могли дати маленькій дитині тільки одна порада за все життя, що б Ви сказали?

 

13. Змогли б Ви порушити закон для порятунку коханої людини?

 

14. Ви бачили безумство там, де пізніше побачили геніальність?

 

15. Що в цьому житті Ви робите інакше, ніж інші люди?

 

16. Як виходить, що те, що робить Вас щасливим, що не робить щасливим всіх інших?

 

17. Що Ви дуже хотіли зробити, але так і не зробили? Що Вас зупиняє?

 

18. Ви тримайтеся за щось, що Вам давно пора відпустити?

 

19. Якби Вам запропонували назавжди переїхати в іншу країну, куди б Ви переїхали і чому?

 

20. Ви натискаєте кнопку виклику ліфта більше одного разу? Ви дійсно вірите, що це прискорить ліфт?

21. Ким би Ви хотіли бути: нервовим генієм або щасливим дурником?

 

22. Чому Ви - це Ви?

 

23. Якби Ви змогли стати самому собі другом, чи хотіли б Ви собі такого друга?

 

24. Що гірше: якщо Ваш найкращий друг переїде жити в іншу країну, або буде жити поруч, але Ви перестанете спілкуватися?

 

25. За що Ви найбільше вдячні в цьому житті?

 

26. Що Ви оберете: втратити всі свої минулі спогади, або ніколи не мати нових?

 

27. Чи можна добитися правди, що не борючись?

 

28. Ваш найбільший страх став реальним?

 

29. Ви пам'ятаєте, як були жахливо засмучені років 5 тому? Зараз це має значення?

29. Ви пам'ятаєте, як були жахливо засмучені років 5 тому? Зараз це має значення?

 

30. Яке у Вас найщасливіший спогад про дитинство? Що робить його таким?

31. Які події з Вашого минулого змусили Вас відчувати себе справжнім, живим?

 

32. Якщо не зараз, то коли?

 

33. Якщо Ви ще не досягли цього, то що Вам втрачати?

 

34. У Вас було таке, що Ви були з кимось, і нічого не говорили, а потім вирішили, що це був найкращий розмову в Вашому житті?

 

35. Чому релігія, яка проповідує любов, стала причиною стількох війн?

 

36. Чи можливо знати без тіні сумніву, що добре, а що погано?

 

37. Якби Вам зараз дали мільйон доларів, Ви б звільнилися з роботи?

 

38. Щоб Ви більше хотіли: мати багато роботи, яку потрібно зробити, або мало роботи, але тієї, яку Вам подобається робити?

 

39. У Вас є відчуття, що сьогоднішній день вже повторювався сотні разів до цього?

 

40. Коли в останній раз Ви починали активно діяти, маючи в голові тільки зачаток ідеї, але при цьому вже сильно вірячи в неї?

41. Якщо все, кого Ви знаєте, помруть завтра, кого Ви відвідаєте сьогодні?

 

42. Хотіли б Ви обміняти 10 років свого життя на всесвітню популярність і привабливість?

43. У чому різниця між життям та існуванням?

 

44. Коли вже настане час розраховувати ризик, і почати робити те, що Ви вважаєте вірним?

 

45. Якщо ми вчимося на своїх помилках, чому ми боїмося їх здійснювати?

 

46. Що б Ви могли робити по-іншому, знаючи, що ніхто Вас не засудить?

 

47. Коли в останній раз Ви помічали звук свого власного дихання? А серцебиття?

48. Що Ви любите? Останні Ваші дії висловлювали цю любов?

 

49. За кожен день 5 минулих років, Ви зможете згадати, що робили

вчора? А позавчора? А поза-позавчора?

 

50. Рішення приймають тут і зараз. Ви самі їх приймаєте, або хтось приймає їх за Вас?

bottom of page