top of page
Найбільш незвичайні школи 
13 способів змусити мозок працювати по-іншому

Поки в Україні учні здають ЗНО та  переводять навчання на 12-річну систему освіту, школи по всьому світу розробляють свої унікальні програми навчання і докорінно змінюють його процес. Читайте про найбільш незвичайні школи у світі.

Ми вибрали найцікавіші і дієві вправи з області нейробікі, які допоможуть прокачати ваші нейрони.

coolfuncontrolphotographyprivacystreetar
Найбільш незвичайні школи 
Чи можливо залишитися непоміченим?

Поки в Україні учні здають ЗНО та  переводять навчання на 12-річну систему освіту, школи по всьому світу розробляють свої унікальні програми навчання і докорінно змінюють його процес. Читайте про найбільш незвичайні школи у світі.

Що було у вашої бабусі, чого немає у вас зараз ? Це починається на літеру П. Це не партійний білет чи піонерська краватка.  Це приватність. Що ж не так з приватністю у ХХІ століті ? Її просто немає.

школи

Найбільш незвичайні школи 

У світі існують школи, де можна  нічого не робити: школа пригод, плавуча школа та інші дивовижні установи. Поки в Україні учні здають ЗНО та  переводять навчання на 12-річну систему освіту, школи по всьому світу розробляють свої унікальні програми навчання і докорінно змінюють його процес.  Вчителі вигадують безліч хитрощів для того, щоб дитині було цікаво вчитися. Пропонуємо переглянути підбірку найбільш незвичайних шкіл світу.

1. У школі ALPHA у Канаді панує вічне свято неслухняності. Тут немає ні оцінок, ні суворого розкладу, ні домашніх завдань. Учні самі вирішують, як провести навчальний день і які заняття відвідати. Класи формуються за інтересами, а не за віком. Поряд із традиційними предметами передбачені заняття з ліплення, кулінарії і навіть елементарної філософії.

2.Зовсім дивною здалася б нам Mountain Mahogany Community School у США. Три принципи, на яких будується шкільна політика, — задоволення, безпека і емоційний розвиток. У школі є стандартні загальноосвітні предмети, але насамперед дітей вчать взаємодії з навколишнім світом і побутовим навичкам: шиття, кулінарії, садівництва. На території школи висаджено сотні дерев, про які треба дбати. Діти харчуються органічними фруктами, які самі виростили.​​

3. У школі Choir Academy of Harlem, що знаходиться у Нью-Йорку, учні пізнають усе через музику. Вчителі прагнуть сприяти розвитку в дитині її прихованих талантів. Основна програма складається з різних видів виконавських мистецтв: співу, танцю, гри на музичних інструментах. Під час вступної співбесіди потенційного учня перевіряють на почуття ритму, орієнтацію в часі і концентрацію уваги.

4.У плавучій школі Компонг Луонго у Камбоджі навчаються переважно сироти. Забезпечувати дітей допомагають туристи: кожна нова група скуповує всі товари з прилавків місцевих крамниць і буквально завалює школярів іграшками, канцтоварами та солодощами.

5. Школа за принципом «open space» Ørestad Gymnasium у Данії - справжній витвір сучасного мистецтва як зсередини, так і зовні. Це перший навчальний заклад, відкритий у Данії в рамках національної освітньої реформи. Учні Орестада — старшокласники, які збираються отримувати вищу освіту в галузі ЗМІ. У всьому будинку працює бездротовий інтернет, тому старшокласники постійно взаємодіють не тільки у реальному, але й у віртуальному просторі. Діти діляться на групи, у рамках яких спілкуються та вирішують завдання, і звертаються за допомогою до вчителя лише за крайньої потреби. У гімназії розміщені місця для занять та відпочинку у вигляді гігантських «барабанів», рухливі полиці та пересувні стіни. 

6.Школа пригод Watershed School у США відправляє учнів на одну із шести місцевих ферм, де вони вчаться тому, як вона працює. В цілому навчання в Watershed нагадує грандіозну пригоду. Діти займаються навчальними експедиціями, які тут вважають найпродуктивнішим методом освіти. Наприклад, архітектуру діти вивчають на вулицях міста. Замість уроків географії і біології — сплавляються на байдарках по довколишніх річках і бродять лісом. Вчителі Watershed допомагають школярам писати пісні, створювати рок-групи, збирати роботів і придумувати сценарії для відеоігор.​​

7.Steve Jobs School (Амстердам, Нідерланди) Замість того, щоб навчатися за класичною системою разом з усіма, кожен учень цього навчального закладу йде власним шляхом і власними темпами. За словами засновника школи, учні починають навчання зі складання індивідуального плану розвитку (IDP), який оцінюється і коригується кожні шість тижнів дитиною, її батьками та тренером (школа не використовує слова «вчитель»). Опираючись на цей план, дитині пропонують нові  схеми навчання та інструментарій, який вона може обрати для цього самостійно.

8.Brightworks School (Сан-Франциско, США).У навчальну програму цієї школи входять такі речі, які батьки ніколи б не дозволили своїм дітям зробити вдома. Учні граються з вогнем, розбирають побутову техніку, забруднюють себе і все навколо й не бояться цього. Усе в школі заохочує дітей до творчості та практичного пізнання світу. «Світ потребує більше людей, які сприймають найважчі проблеми як цікаві загадки, і мають творчий потенціал, навички та завзятість, щоб їх вирішити», - говорять  координатори школи.

9.Carpe Diem Schools (Айкен, США) Ця школа більше схожа на офісну будівлю, ніж традиційну школу. У головному корпусі є 300 «кабінок» з комп’ютерами. Якщо учні мають проблеми з їхнім онлайн-навчанням, вони можуть звернутися до вчителів за допомогою.

способи розвитку

13 способів відійти від звичного мислення і змусити мозок працювати по-іншому

До 1998 року вчені перебували в упевненості, що нервові клітини не відновлюються. Але незабаром вчені експериментально довели, що навіть у дорослих людей можуть з'являтися нові клітини. Вони також встановили, що причина зниження наших розумових здібностей не відмирання клітин, а втрата їх пластичності. Тобто, якщо мозок займається рутиною, він слабшає і зв'язок між нейронами падає.

Це дослідження взяли за основу нейробіолог Лоренс Кац і Меннінг Рубін, розробивши нейробікой. Нейробіка - комплекс нестандартних вправ, які ламають звичний хід подій, додають новизну і тим самим тренують наш мозок.

Ми вибрали найцікавіші і дієві вправи з області нейробікі, які допоможуть прокачати ваші нейрони.

1. Чистіть зуби неробочою рукою

Коли ми використовуємо протилежну півкулю, це розширює зони кори головного мозку і тренує мозок.

Їжте суп, чистите зуби, відкривайте пляшку, кидайте м'яч, в загальному, намагайтеся робити все звичні дії «незвичній» рукою.

2. Робіть щось із закритими очима

Коли ми відключаємо якийсь із органів чуття, то всі інші загострюються. Тому ваші руки можуть «помітити» те, що не бачать ваші очі. Крім того, це розвиває пам'ять. Спробуйте використовувати тільки один з органів чуття. Наприклад, приймайте душ або мийте посуд з закритими очима.

3. Перевертайте предмети догори ногами. буквально

Коли ви дивитеся на звичні предмети, перевернуті догори ногами, ваш мозок не відразу розуміє, що це таке. Він змушений докласти зусиль і підключити права півкуля, щоб розпізнати колір, форму і розмір предмета. Ця вправа не дає йому розслабитися, але і не перенапружує. Переверніть фотографії, годинник, предмети на вашому робочому столі. Загалом, все звичні речі, які ви звикли бачити тільки в одному положенні.

4. Переставляйте предмети в будинку

Пам'ятайте, що будь-які зміни в оточенні йдуть на користь клітинам головного мозку. Це покращує пам'ять і настрій. Перестановка в будинку - це не тільки гарна зарядка для тіла, але і для нашого мозку. Наведіть ліжко, тумбочку, міняйте місцями картини, перенесіть вазу для квітів в іншу кімнату.

5. Міняйтеся місцями за столом

Опиняючись в незнайомій обстановці, наш мозок буде в постійному тонусі, отримає нові враження і досвід, якого потребує. Ця вправа також розвиває креативність, дозволяючи поглянути на людей, кімнату або предмети з незвичного боку. Спробуйте сісти на незвичне місце за обіднім столом або попросіть колегу на один день помінятися робочими місцями.

6. Виголошуєте алфавіт задом наперед

Спробуйте назвати алфавіт або читати рекламні написи задом наперед. Така вправа також добре тренує пам'ять і допомагає вбити час.

7. Додавайте нові почуття

Якщо ви перебуваєте на квітковому полі, але не відчуваєте запахи, то ваш мозок гірше запам'ятає цей момент. Спогади та враження будуть більш яскравими та незабутніми, якщо в них беруть участь звуки, запахи і образи. Наприклад, якщо ви читаєте книгу, налаштуйте відповідне освітлення, включите звуки і додайте запах того, з чим у вас асоціюється книга. Так ви краще запам'ятайте прочитане.

8. Вивчайте полки і продукти в супермаркеті

Намагайтеся зазирнути туди, куди зазвичай не заглядаєте. Тобто на самі верхні і нижні полиці. Магазини кладуть найприбутковіші товари на рівні очей, а ми часто, що не заморочуючись і не напружуючись, ведемося. Спробуйте порівнювати опис і склад товарів. Ви можете подивитися на верхні і нижні полиці. Головне завдання - порушити рутину і придбати новий досвід.

9. Відповідайте на стандартні запитання нестандартно

Пошук нестандартного відповіді - відмінний тренажер для наших нейронів. Намагайтеся відмовлятися від стереотипів і рутини.

10. Вчіться писати задом наперед або в дзеркальному відображенні

Сам Леонардо да Вінчі часто любив шифрувати свої послання, записуючи їх в дзеркальному відображенні. Писати задом наперед або в відображенні - одна з кращих тренувань, яка задіює весь наш мозок. Навчіться писати спочатку одну букву, потім поступово переходите до слів і пропозицій.

11. Розрізняйте монети наосліп

Навчіться розрізняти різні монети, використовуючи тільки дотик. 

Вправа допоможе розвинути пам'ять і допоможе скоротати час, коли ви кого-то або чогось чекаєте.

12. Дивіться телевізор без звуку

Спробуйте дивитися спочатку прості відео і рекламу, а потім передачі і фільми без звуку. Намагайтеся вгадати, про що був діалог чи монолог, і стежте за сюжетом. Якщо виконувати цю вправу разом з друзями і по черзі вгадувати, про що було відео, то виходить досить весело.

13. Малюйте картини в уяві

Виберіть будь-яке місце і постарайтеся намалювати його картину до найдрібніших деталей. Яка там погода? Чи є там люди? Де це знаходиться? Після того як у вас буде добре виходити, переходите до більш складного. Згадайте будь-якої людини з ваших знайомих. З яким кольором він у вас асоціюється? З якою погодою? Геометричною фігурою? Обстановкою? Часом доби? Тепер, використовуючи відповіді на питання, намалюйте портрет цієї людини. Нехай він буде трохи абстрактним, головне, щоб він передавав асоціації.

Чи можливо залишитися непоміченим ?

Чи можливо залишитися непоміченим?

Декілька років тому журналіст популярного видання «WIRED»  Еван Редлі за завданням редакції просто зник. Читачам обіцяли 5000 доларів , якщо вони зможуть визначити місцезнаходження Евана. Журналіст робив все необхідне для того, щоб його не знайшли. Він використовував одноразові телефони, викинув старі документи та завів нові. Також він відростив вуса та побрився налисо , змінив свої звичаї та ім’я, переїжджав з місця на місце та уникав камер спостереження , але на 25 дні експерименту його читачі спіймали його за руку в Новому Орлеані , взламавши його, що здається неможливим.

А тепер загадка: що було у вашої бабусі, чого немає у вас зараз ? Це починається на літеру П. Це не партійний білет чи піонерська краватка.  Це приватність. Що ж не так з приватністю у ХХІ століті ? Її просто немає. Зараз за допомогою вашого телефону можна викрити ваше місцезнаходження. Профайл у ваших соцмережах дає можливість знайти безліч інформації, що стосується вас. Підключаючись до вайфаю вашого улюбленого кафе , ви даєте шахраям доступ до ваших найчутливіших даних. Історія покупок вашої кредитної карти може розповісти про вас більше ніж ви думаєте. Можливо навіть зараз за вами хтось шпигує за допомогою нібито вимкненої вебкамери.

321aea7fbb500bcc2e1c5fcc95c2ab6c--design
brad-pitt-wired-magazine.jpeg

Цікаво , а хто з вас постраждав від рук Джареда Абрахамса ? Хоча ФБР його спіймало ще в 2013 році , цей випадок змушує багатьох людей заклеювати камеру на своїх ноутбуках. Під ніком « миле пухнасте цуценя» він записував найінтимніші подробиці багатьох дівчат за допомогою віддаленого керування . Щоденно користувач Інтернету довіряє свої власні дані більше 200 серверам та сайтам.  Тоді з’являється запитання: навіщо ховатися в Інтернеті,  якщо я не злочинець. Не треба спішити з висновками? Ви не знаєте чого очікувати в житті. Можливо одного разу вам прийдеться вийти в магазин за хлібом та повернутися через декілька років.

237050157.jpg

Цікаво те, що навіть розрядженим та вимкненим наш телефон збирає дані про наше місцезнаходження поки ви не позбавитеся батареї.  Також треба викинути всі планшети, комп’ютери та телефони , якими ви користувалися до сих пір, адже вони допоможуть знайти вас лише за декілька секунд.  Для того , що б залишитися непоміченим розплачуйтесь лише кешом. Забудьте про смокінги, шуби чи шляпи, які привертають увагу камер , які чекають вас скрізь. Але це все також навряд чи допоможе вам зникнути без сліду.

coolfuncontrolphotographyprivacystreetar

Одна з найлегендарніших історій, що трапилася прямо у нас на очах – це історія з Едвардом Сноуденом.  Це айтішник, який працював в агентстві національної безпеки США , поки не вкрав 1 700 000 засекречених файлів. Взявши відпустку через начебто епілепсію , він кинув свою дівчину та переїхав в Гонконг, де зашифровано спілкувався  з журналістами , використовуючи програми шифру, сейфи та мішок-невидимку для введення паролів.  Після цього всі служби США намагалися знайти його , але він зміг протриматися 3 тижні допоки не переїхав до Росії. Але , щоб зникнути йому не вистачило знань а спокою. 

Protecting-Data-and-Privacy-in-the-Cloud

Але не слід забувати про радикальні міри. Наприклад, відомий гангстер Джавані Раболедо витратив 12000 фунтів для того, щоб змінити свою стать та залишитися непоміченим. Але в результаті правоохоронець його помітив , і Раболедо знову відправився до в’язниці.  То виходить, що неможливо зникнути? З кожним роком науковці вигадують більше й більше технологій, щоб впізнати та знайти людину. Наприклад, аналіз радужки ока, відбитків пальців, генетичного матеріалу, овал обличчя та  навіть тіні, зняті зі супутника. Тому будьте обережні та не намагайтеся втікти від проблем та закону. 

bottom of page